„KIA MOTORS“ istorija


"KIA Motors Corporation" savo kaip automobilių gamyklos veiklą pradėjo 1944 metais, Korėjoje ir laikoma viena seniausių šios šalies industrinių korporacijų. 2004 metų balandžio mėnesį buvo planuojamas grandiozinis projektas - nauja KIA automobilių gamykla Žilinoje, Slovakijoje. Į šią gamyklą buvo investuota virš 1 milijardo eurų, bei sukurta apie 3000 naujų darbo vietų. Gamybos darbai buvo pradėti tik 2006 metais gruodžio mėnesį, o planuojamas pajėgumas - 300 000 automobilių per metus. KIA gamykla Slovakijoje yra atsakinga už automobilių gaminimą Europos atstovams, tarp kurių esame ir mes - Lietuva, Latvija bei Estija. Dar tų pačių metų vasarą, susijungus Hyundai ir KIA, šių garsių automobilių gamintojų grupė tapo viena iš šešių stambiausių automobilių gamintojų pasaulyje.

Pirmasis KIA, pasiekęs Lietuvą 2007 metais buvo naujasis šeimyninis automobilis CEE`D, o vėliau į gatves išriedėjo ir „Sportage“ - šiuolaikiškasis miesto visureigis, kuris išliko populiarus ir iki šių dienų. Klientai pamėgo šį modelį dėl išskirtinai dailaus dizaino, puikios įrangos ir kokybę atitinkančios kainos.

Dėka sparčiai augančių technologijų ir besikeičiančio požiūrio į aplinką KIA gamintojas vis daugiau dėmesio skiria ekologiškumu ir kompaktiškumu bei ypač dideliu saugumu pasižymintiems hibridiniams ir elektriniams automobilių modeliams. Kartu su šiais automobiliais gamintojas piešia ir šviesesnę bei švaresnė mūsų ir ateinančių kartų pasaulį.

Šiandien 13 KIA gamyklų yra įsikūrusios 8-iose skirtingose šalyse, kurios per metus pagamina daugiau nei 2,1 milijoną automobilių, skirtų viso pasaulio rinkai, t.y. beveik 172-jose šalyse esantiems oficialiems KIA atstovams. Vienareikšmiškai visi atstovai pabrėžia, jog KIA 7 metų automobilio garantija pasako daug daugiau apie šiuolaikinius šio gamintojo modelius.